Ceremonia wręczenia nagród w konkursie ekologicznym w Poznaniu

10 czerwca w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczniom ze szkół podstawowych z Poznania za udział w konkursie „Prezent dla naszej Planety”, organizowanym przez Fundację Veolia Polska.

W ceremonii wręczenia nagród wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania: Leszek Kurek - Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Maja Niezborała -  Kierownik Oddziału Informacyjno – Programowego w Wydziel Ochrony Środowiska, Aleksandra Miedziejko- specjalista
ds. relacji zewnętrznych i promocji edukacji w Wydziale Oświaty, a także Alexandre Farion – Prezes zarządu spółek Veolia w Poznaniu,
jak również zaproszeni dyrektorzy szkół wraz z nauczycielami i uczniami. Nagrody zostały wręczone przez Annę Troninę – członka zarządu Fundacji Veolia Polska oraz Alexandre’a Fariona.
Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii klas I-III:

• nagrodę główną w wysokości 2 000 zł otrzymała Szkoła Podstawowa nr 35 za projekt „Budki lęgowe dla ptaków”,
  • wyróżnienie (1 000 zł) przyznano Szkole Podstawowej nr 83 za projekt „Planeta – nasza przyjaciółka na co dzień”.

W kategorii klas IV-VI:

• nagrodę główną w wysokości 2 000 zł otrzymała Szkoła Podstawowa nr 35 za projekt „Hotele dla owadów”,
  • ​​wyróżnienie (1 000 zł) przyznano Szkole Podstawowej nr 78 za projekt „Zgnieć karton – dla Ziemi warto!”.