Dzięki Wolontariuszom dzieci mają swój kącik do zabawy

Zakończyliśmy projekt dla Socjoterapeutycznego Klubu Środowiskowego KAZiK w Łodzi. Dzięki pomysłom i pracy dwóch Wolontariuszy projekt mógł stać się rzeczywistością.

Nawiązując współpracę z klubem, dowiedzieliśmy się m.in. o potrzebie miejsca zabaw dla dzieci. Okazało się, że miejsce mają – duży taras, który jest niezagospodarowany. W taki sposób pojawił się pomysł, a wraz z nim koncepcja nowego tarasu z „małpim gajem”, którą pomógł opracować Wolontariusz z Veolia CUW z Poznania. Do realizacji projektu zgłosił się Wolontariusz z Łodzi -pracownik Veolia Energia Łódź S.A., który, pracując samodzielnie, przygotował i zakupił odpowiednie materiały, a potem zmontował kącik rozrywki dla dzieci. Dzięki temu, że pozwalał im na wykonanie drobnych prac i angażował w pomoc, czują się współodpowiedzialni za powstanie tego miejsca i dbają o niego. Doceniając ogrom pracy, jaki włożył w aranżację nowego tarasu, uwagę, czas i cierpliwość dla nich, napisali dla niego specjalne podziękowanie - piosenkę.

A tak o naszym projekcie mówi Kierownik Socjoterapeutycznego Klubu Środowiskowego Elżbieta Górska:
„Od kiedy pamiętam, czyli od samego początku naszej bytności na Wspólnej,  taras spełniał wiele bardzo użytecznych funkcji. Był magazynem różnych różności, składzikiem drewna, mini złomowiskiem i maksi wysypiskiem bardzo potrzebnych w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości – niezmiernie niepotrzebnych aktualnie przedmiotów.  Nie dlatego oczywiście, że nie potrzebowaliśmy miejsca zabaw i nie dlatego, że z niego nie korzystaliśmy. Taras przez wszystkie ciepłe miesiące jest jednym z bardziej lubianych przez dzieci miejsc, bo i w Kaziku są i jednocześnie na powietrzu.  Chyba po prostu nie mieliśmy pomysłu. Umiejętności, siły i finansów też nie. Na szczęście mieliśmy marzenie – marzenie o tym, by taras był placem zabaw, salą gimnastyczną, zakątkiem spokoju i przede wszystkim, żeby służył dzieciom, a nie rupieciom.
Fundacja Veolia Polska w czarodziejski sposób spełniła nasze marzenie i dzięki wielu godzinom ciężkiej pracy Wolontariusza – pana Sławka i dzięki fundacyjnemu funduszowi  – mamy wspaniałe, czyste, schludne, ciekawe i nowe miejsce. Mamy bezpieczną antresolę do podciągania się, robienia materacowych domków, bujania się, rozładowywania energii i oglądania świata z wysoka. Mamy super wielki, składany stół pingpongowy, nową siatkę bezpieczeństwa, czyste ściany, światło i przestrzeń.
Dzieło Fundacji Veolia Polska to wielka i ważna inwestycja w naszą wspólną przyszłość  –  to dla dzieci nauka, jak żyć w społeczeństwie, jak przez sport, zabawę i współpracę dbać o siebie, innych ludzi i środowisko.”

Bardzo dziękujemy Wolontariuszom za zaangażowanie
i za to, że dzieci z klubu mają gdzie rozładować swoją energię!
Razem możemy więcej!