Aktualności
Aktualności
19 grudzień 2017

Marzenie wyremontowane! Ośrodek Wsparcia Osób Niepełnosprawnych PARTNERZY w nowej siedzibie

Pracownicy ze spółek Veolii razem ze swoimi rodzinami wyremontowali część Ośrodka Wsparcia Osób Niepełnosprawnych PARTNERZY Otwarte Drzwi w Warszawie. Akcja przebiegła, dzięki koordynacji Fundacji Veolia Polska.

Podziekowanie
Zdarza się, że nasze pragnienia odkładamy na później. Z braku czasu, pewności siebie, pieniędzy czy sił, trafiają na półkę „nie teraz”. Czasem też, chcemy podarować komuś nasz czas i naszą siłę. Jest to najpiękniejsze marzenie, dzięki któremu nieco zakurzone, połamane plany i ambicje dostają skrzydeł. Trzeba je tylko wspólnie posklejać.

Osoby z niepełnosprawnościami po zakończeniu edukacji szkolnej bardzo często nie mogą liczyć na jednolity system wsparcia. Brak przestrzeni do dalszego edukowania się i wykorzystywania swoich umiejętności skutkuje wycofaniem społecznym. Ośrodek Wsparcia Osób Niepełnosprawnych PARTNERZY, jako nieliczna placówka kontynuuje rozwijanie i rozbudzanie pasji wśród swoich dorosłych podopiecznych. Kursy z różnych dziedzin zawodowych pozwalają im na aktywizację i odnalezienie swojego miejsca wśród ludzi. Rosnące zapotrzebowanie w tym zakresie wymagało wyremontowania nowej przestrzeni.

Na warszawskiej Woli, nowy lokal wyposażono w instalację elektryczną, drzwi, podłogę oraz meble. Wolontariusze Fundacji Veolia własnymi siłami w wolnym czasie przygotowali szatnię w Ośrodku. Teraz zima nikomu nie jest straszna.
W ładnie zaaranżowanym wnętrzu podopieczni mogą poczekać na zajęcia i schować zimowe okrycia.