Aktualności
Aktualności
15 czerwiec 2016

Nasze Wolontariuszki z Seniorami na wycieczce do Rogalina

Po raz kolejny Wolontariusze z jednej z poznańskich spółek Veolii wzięli udział w akcji wspierającej Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, tym razem towarzysząc Seniorom w wycieczce do Rogalina.

mbU-R
Stowarzyszenie organizuje różnorodne zajęcia dla swoich podopiecznych, mobilizując osoby starsze do podejmowania aktywności. Tym razem zorganizowana została dla nich wycieczka do Rogalina. Nasze Wolontariuszki wzięły udział w wycieczce i towarzyszyły osobom o ograniczonej możliwości poruszania się, zwiedzić to piękne miejsce.
Po spotkaniu grupy przy Placu Trzech Krzyży i ulokowaniu wszystkich osób w autokarze, wycieczka ruszyła w kierunku Rogalina. Na miejscu zwiedzili park, Pałac Raczyńskich w Rogalinie oraz stare Dęby Rogalińskie. W przerwie był krótki odpoczynek oraz poczęstunek. Wycieczka dla Wolontariuszy wiązała się z cierpliwością i empatią, a także włożeniem sporego wysiłku w pomoc w zwiedzaniu osobom niepełnosprawnym. Czas spędzony z tymi osobami i wsparcie, które okazały nasze Wolontariuszki podopiecznym stowarzyszenia są bezcenne!
Bardzo dziękujemy Paniom za udział w akcji.
Razem możemy więcej!
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wycieczki Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich".