Aktualności
Aktualności
16 kwiecień 2018

O tym jak wielką rolę odgrywa woda

W tarnogórskich szkołach przeprowadzono akcję edukacyjną „H2O to jest to!”. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Veolia Polska.

Głównym założeniem „H2O to jest to!” jest promocja postawy ekologicznej  wśród dzieci i młodzieży, a w szczególności ograniczenie korzystania z jednorazowych plastykowych pojemników. Dodatkowym aspektem edukacyjnym projektu jest pokazanie racjonalnego wykorzystywania wody jako zasobu naturalnego, a także pozytywnego wpływu picia wody kranowej na poprawę zdrowia.

W ramach projektu „H2O to jest to!” w pięciu tarnogórskich szkołach zamontowano źródełka wody pitnej, które są pod stałym nadzorem akredytowanego laboratorium PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach. Obecnie, dzięki projektowi „H2O to jest to!” 2,5 tys. dzieci ma nieograniczony dostęp do wody pitnej. Oprócz tego, zaproszono dzieci do przygotowania kampanii informacyjnych pod hasłem
„Dlaczego warto pić wodę kranową?”. Pod tym samym hasłem szkoły wzięły udział w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię.
Do akcji włączyło się ponad 200 dzieci, które przeprowadziły akcje w szkołach oraz sondy uliczne.

O projekcie „H2O to jest to!” opowiada Anna Tronina, Członek Zarządu Fundacji Veolia Polska - Bardzo się cieszę, że Fundacja Veolia Polska mogła przy wsparciu Władz Miasta Tarnowskie Góry oraz wolontariuszy z PWiK w Tarnowskich Górach zrealizować tak ciekawą inicjatywę jaką był montaż zdrojów wody pitnej w pięciu tarnogórskich szkołach. To bardzo ważne, by dbać o zdrowie i kondycję fizyczną naszych dzieci.
Odpowiednie nawodnienie organizmu poprawia również koncentrację dzieci, co jest niezwykle ważne w życiu szkolnym.


Podsumowanie zrealizowanych kampanii przez uczniów w ramach  projektu „H2O to jest to!” odbyło się podczas Światowego Dnia Wody w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnowskich Górach.  W Konkursie „Dlaczego warto pić wodę kranową?” na najlepszą kampanię informacyjną wyróżniono dwie klasy. Gratulujemy!
  • W kategorii klasy I-III - uczniowie klasy IIIe ze Szkoły Podstawowej nr 13
  • W kategorii klasy IV- VII – uczniowie reprezentujący klasę VIIa ze Szkoły Podstawowej nr 3
     
    • H2O1
    • H2O2