Aktualności
Aktualności
25 październik 2016

Obchody 70-lecia ZSP nr 9 w Łodzi

Fundacja Veolia Polska miała zaszczyt uczestniczyć w obchodach 70-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi.

70-lecie
Jest to szkoła, w której Veolia Energia Łódź S.A. ma swoje klasy patronackie. Natomiast Fundacja Veolia Polska prowadzi dla uczniów warsztaty z zakresu poradnictwa zawodowego i przedsiębiorczości. Uroczystość była doskonałą okazją do wspomnień i spotkań dawnych wychowanków, nauczycieli oraz sympatyków szkoły. Pani Dyrektor Henryka Michalska podziękowała także za współpracę wszystkim firmom i instytucjom wspierającym młodzież tej szkoły w jak najlepszym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy.

Veolia Energia Polska S.A. obejmuje patronatem klasy
o profilu technik elektryk i technik energetyk. W ramach wspomnianej współpracy podejmowane są różnorodne działania, m.in.: wycieczki zawodoznawcze, organizacja praktyk zawodowych
i praktycznej nauki zawodu, fundowanie stypendiów dla uczniów a także udzielanie wsparcia z zakresu rynku pracy, za co odpowiada Fundacja Veolia Polska. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych doradców zawodowych i mają na celu odkrywanie przez młodzież własnego potencjału, który w przyszłości będzie można wykorzystać na rynku pracy.