Aktualności
Aktualności
13 wrzesień 2017

Spotkanie inauguracyjne projektu w Szczytnie

W miniony piątek 8 września w Szczytnie odbyło się spotkanie inaugurujące projekt Fundacji Veolia Polska pt.: "Program lokalnych inwestycji społecznych" realizowany we współpracy z Urzędem Miasta Szczytno i Goodbrand and Company Polska Sp. z o.o.

Jest to pilotażowy program, którego celem jest współpraca międzysektorowa w zakresie diagnozy i rozwiązywania lokalnych problemów. 
W piątkowym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele  najbardziej aktywnych organizacji pozarządowych ze Szczytna i okolic. Otworzyła je Pani Burmistrz Danuta Górska, w towarzystwie pana Marka Kaszkowiaka, Prezesa  Zarządu Veolia Szczytno, który przedstawił także główne obszary działalności Fundacji Veolia Polska. W części otwartej wzięło udział 20 przedstawicieli organizacji z bardzo różnych środowisk - od tych promujących kulturę i sztukę w pobliskich wioskach, przez Uniwersytet III Wieku, czy kluby sportowe, aż po Towarzystwo Przyjaciół Szczytna
i organizacji biorących udział w rewitalizacji wspólnot sąsiedzkich. 
 
Po części oficjalnej odbyły się warsztaty, które pokazały bardzo duże zainteresowanie tematyką ekologii w mieście. Podkreślano także wątek edukacji środowiskowej w kontekście budowania świadomości społecznej, odpowiedzialności i szacunku wobec natury. "Dbałość o swoje", wyraźny wątek lokalnego patriotyzmu i tematyka wzmacniania więzi międzypokoleniowych, czy relacji w społeczeństwie, to kolejne wątki
do pogłębienia przy okazji następnych warsztatów i rozmów.
 
Przed nami kolejne spotkania, warsztaty, konsultacje społeczne oraz konkurs na mikro projekty społeczne, w ramach którego Fundacja Veolia Polska dofinansuje realizację 5 najciekawszych pomysłów w Szczytnie i okolicach.
  • sz1
  • sz2
  • sz3
  • sz4