Udział fundacji w Targach Pracy 2016 w Warszawie, Łodzi i Poznaniu

W marcu doradcy zawodowi Fundacji Veolia Polska wzięli udział w Targach Pracy organizowanych przez organizacje studenckie i biura karier w Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

Udział doradców polegał na udzielaniu bezpłatnych konsultacji dotyczących m.in. wsparcia udzielanego przez fundację, redagowania dokumentów aplikacyjnych, udzielaniu informacji dotyczących przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą oraz opracowaniu własnej strategii poszukiwania zatrudnienia/praktyk/stażu. Polecamy uczestnictwo w tego typu wydarzeniach, ponieważ spotkania z ekspertami z dziedziny planowania kariery i pracodawcami, sprzyjają rozwojowi oraz świadomym wyborom zawodowym.
Poniżej zamieszczamy relację z poszczególnych miast.
Warszawa
2 marca doradca zawodowy z warszawskiego biura Fundacji Veolia Polska po raz kolejny uczestniczył  w Akademickich Targach Pracy JOBBING.

Jobbing  to międzyuczelniane wydarzenie zorganizowane przez warszawskie biura karier.Podczas targów odwiedzający mieli możliwość spotkać się z potencjalnymi pracodawcami oraz  rekruterami. Dla uczestników  została przygotowana także strefa wizerunku z poradami wizażysty, specjalisty od personal brandingu. Można było również wykonać bezpłatnie zdjęcie profilowe.W strefie  doradczej doradca zawodowy Fundacji Veolia Polska spotkał się z studentami i absolwentami warszawskich uczelni, którzy z zaangażowaniem planują swoje pierwsze kroki zawodowe. Odwiedzający byli zainteresowani przygotowaniem dokumentów aplikacyjnych, sformułowaniem celu zawodowego oraz doborem odpowiednich metod  poszukiwania  ofert stażu, praktyk oraz pracy. Niektóre z tych osób deklarują chęć korzystania  ze wsparcia naszej fundacji. Dzięki bezpośrednim kontaktom z pracodawcami, udało nam się pozyskać informacje o prowadzonych procesach rekrutacjach oraz personalnych potrzebach firm.

Łódź
W dniu 9 marca doradca zawodowy z Biura Fundacji Veolia Polska w Łodzi wziął udział w targach pracy „Dni kariery” organizowanych przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Podczas indywidualnych spotkań doradca zawodowy udzielał wskazówek dotyczących tworzenia dokumentów aplikacyjnych, pomagał dostosować CV do danego stanowiska pracy oraz udzielał  porad dotyczących poruszania się po rynku pracy i podejmowania dalszych decyzji zawodowych oraz edukacyjnych. Stoisko doradcze Fundacji Veolia Polska cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników targów pracy.
Poznań
W dniach 09 - 10 marca 2016 r. odbyły się po raz 20. Targi Pracy na Politechnice Poznańskiej. Stanowią one jedno z największych przedsięwzięć  tego typu na rynku pracy oraz wśród poznańskiej społeczności akademickiej.Podczas dwóch dni targowych, wystawia się  kilkadziesiąt firm z różnych branż stanowiąc szeroki wachlarz ofert  praktyk, staży lub miejsc pracy dla studentów i absolwentów, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje umiejętności.
Doradcy zawodowi z Fundacji Veolia Polska  uczestniczyli w tym wydarzeniu, zajmując jedno ze stanowisk wystawienniczych. Liczne grono osób zainteresowanych skorzystało z bezpośredniej możliwości skonsultowania swoich dokumentów aplikacyjnych lub pozyskania informacji dotyczących rynku pracy. Dla doradców zawodowych była to także sposobność nawiązania kontaktów z wystawiającymi się pracodawcami w celu pozyskania aktualnych ofert pracy i staży dla swoich beneficjentów.