Warsztaty plastyczne dla Seniorek

We wtorek po raz drugi Wolontariuszki z fundacji prowadziły warsztaty plastyczne dla Pań ze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”.

Tym razem robiły ozdoby, które mogą posłużyć zarówno jako element dekoracyjny do wnętrza, ale także jako użyteczny bibelot np. zapach
do szafy. Z kartonów zostały wycięte inicjały Pań, a potem każda miała okazję puścić wodze fantazji w dekorowaniu własnej ozdoby. Prace wymagały od Seniorek zręcznego układania elementów w kompozycję na wyciętej literce, dobierania ich kolorystycznie, żeby wszystkie elementy do siebie pasowały. Niektóre Panie wykazały się niebywałą kreatywnością w tworzeniu, a inne z kolei, precyzją i dokładnością.
Na koniec Panie wyszły z inicjatywą by w ten sam sposób wykonać skrót nazwy stowarzyszenia - „mbU” i dumnie prezentowały swoje dzieło pracownikom stowarzyszenia. Pomimo tego, że praca wymagała od Pań skupienia i precyzji, atmosfera podczas warsztatów była wesoła
i bardzo sympatyczna. Aktywny udział Seniorów w zajęciach wpływa pozytywnie zarówno na funkcjonowanie fizyczne, jak też psychiczne,
a prowadzącym sprawia ogromną satysfakcję.