Aktualności
Aktualności
31 marzec 2016

Warsztaty z okazji Światowego Dnia Wody

22 marca wolontariusz Fundacji Veolia Polska przeprowadził zajęcia edukacyjne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 41 w Łodzi.

Nawiązując do założenia Światowego Dnia Wody, warsztaty miały na celu uświadomienie, jak wielką rolę w naszym  życiu odgrywa woda i jak ważne jest jej oszczędzanie.
Zajęcia rozpoczęły się dyskusją na temat występowania i obiegu wody w przyrodzie.
dzień wody-03.2016
Dzieci miały okazję zastanowić się nad zagrożeniem jakie niesie ze sobą spadek zasobów wody na świecie.  Zgodnie stwierdziły, że oszczędzanie wody jest bardzo ważne i jest naszym obowiązkiem wobec natury.  Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach i chętnie opowiadali o sposobach oszczędzania wody w ich domach – wszystkie pomysły okazały się bardzo dobre.  Największe zainteresowanie wzbudziła część praktyczna – wykonując proste doświadczenia dzieci poznały podstawowe właściwości wody. Sprawdziły w jaki sposób można oczyścić wodę i jaki materiał najlepiej się do tego nadaje.  Dowiedziały się także co to jest PH i jakie ma znaczenie. Samodzielnie odczytały odczyny poszczególnych płynów. Nowo zdobyta poprzez zabawę wiedza, z pewnością pozostanie długo w pamięci dzieci!