Aktualności
Aktualności
31 marzec 2016

Warsztaty zawodoznawcze w Łodzi

14 marca 2016 r. odbyły się warsztaty z zakresu przedsiębiorczości oraz poruszania się po rynku pracy dla młodzieży z Gimnazjum Łódzkiego Stowarzyszenia Oświatowego w Łodzi.

W zajęciach wzięło udział 40 osób, z klas II i III.  Uczniowie dowiedzieli się, jakie umiejętności i cechy powinien posiadać przedsiębiorca oraz analizowali wady i zalety prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Młodzież z zaangażowaniem wypowiadała się o możliwościach jakie stoją przed nimi w zakresie kierowania swoją ścieżką edukacyjną oraz jakie umiejętności są niezbędne aby w przyszłości zdobyć dobrą pracę.

15 marca 2016 obyło się szkolenie „Assessment Centre” organizowane przy współpracy z Biurem Karier Politechniki Łódzkiej w ramach projektu „W labiryncie rynku pracy”. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się czym jest assessment centre (ośrodek oceny) oraz w jaki sposób jest on projektowany. Ponadto uczestnicy mieli okazję wziąć udział w przykładowych ćwiczeniach stosowanych podczas przeprowadzania ośrodka oceny oraz wejść w rolę asesorów. Szkolenie zostało bardzo pozytywnie ocenione przez uczestników.