Wizyta w krainie Mędrca Veolka - gra terenowa z udziałem wolontariuszy Grupy Veolia

Za nami kolejna akcja wolontariacka, zorganizowana w ramach nowej odsłony programu wolontariatu pracowniczego w Veolii.

30 września 2017 r.  wolontariusze z warszawskich spółek Veolii wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu, wspólnie szukali odpowiedzi na najczęściej zadawane  przez dzieci pytania: dlaczego kaloryfery „grzeją” - skąd się bierze ciepło w domu? dokąd płynie woda po kąpieli
i zmywaniu? czy prąd mieszka w ścianie?
Takie akcje bardzo zbliżają pracowników do siebie, integrują i budują zupełnie inne relacje, niż te codziennie zawodowe mówi Luiz Hanania, Członek Zarządu Veolia Polska. Sam osobiście chętnie biorę w nich udział, bo są znakomitą okazją do poznania siebie nawzajem, a przy tym zrobienia  wspólnie czegoś dobrego. Dzieci z warszawskich świetlic i klubów osiedlowych, przy wsparciu wolontariuszy odwiedziły 4 bajkowe krainy:  wodna kraina; elektryczny zakątek; kraina zużytej wody; ciepły domek. W każdej z nich odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki
i quizy oraz uczyły się podstawowych sposobów oszczędzania wody, energii elektrycznej i sortowania odpadów. Dla mnie to było ciekawe doświadczenie mówi Alexandre Farion, Członek Zarządu Veolie Polska. Bardzo się cieszę, że nasza fundacja organizuje takie eventy, w których pracownicy mogą spędzić czas na wspólnym pomaganiu i  zaangażowaniu na rzecz innych. Zapraszam wszystkich do udziału w akcjach wolontariackich, chociażby ze względu na tę wielką radość, połączoną z satysfakcją, że zrobiliśmy coś dobrego. Wszystkie zaproszone dzieci były pod ogromnym wrażeniem przygotowanych niespodzianek, aktywności i otwartości wolontariuszy. Żegnając się z nami,  z nadzieją pytały czy będą kolejne takie spotkania. Postarajmy się ich nie zawieźć i znajdźmy czas na wolontariat, przecież chodzi jedynie o kilka godzin wspólnej zabawy z dziećmi, która jak się okazało, naprawdę wiele dla nich znaczy.