Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2018

Fundacja Veolia Polska oraz Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” zapraszają do obejrzenia zwycięskich prac nadesłanych na Ogólnopolski Konkurs Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2018. Od ćwierć wieku, corocznie w konkursie FOTO-EKO bierze udział kilkuset miłośników fotografii przyrodniczej.

W Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2018 wzięło udział ponad 500 fotografów z całej Polski. Od 26 lat organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. W tym roku, po raz pierwszy patronem głównym została Fundacja Veolia Polska. Spośród nadesłanych prac wybrano trzy zwycięskie oraz jedenaście wyróżnionych fotografii, z czego jedna prezentuje temat dzikiej przyrody w mieście. Najlepsze prace utworzą mobilną wystawę, która odwiedzi instytucje publiczne, a w szczególności szkoły i biblioteki na terenie Wielkopolski.

Głównym celem konkursu i wystawy jest uwrażliwienie odbiorców na otaczającą nas przyrodę, popularyzacja wiedzy przyrodniczej oraz rozwijanie i kształtowanie postaw przyjaznych naturze. Chcąc zwrócić uwagę na problemy dotyczące występowania i ochrony przyrody na terenach zurbanizowanych, wydzielono kategorię „Dzika przyroda w mieście”. Autorzy zdjęć FOTO-EKO 2018 ukazali różnorodność przyrodniczą występującą w Polsce. Na kadrach zobaczymy  zwyczaje i zachowania zwierząt w ich naturalnym środowisku, siedliska roślin ujęte o różnych porach dnia i roku.

Zwycięzcy 26. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2018

Michał Zieliński, za zdjęcie pt. „Odlotowe...”

Paweł Wrona, za zdjęcie pt. „Niepokój”

Paweł Jakubek, za zdjęcie bez tytułu

Wyróżnienie w kategorii "Dzika przyroda w mieście"
Urszula Frydrych, za zdjęcie pt. "Na Czerniakowskiej”

Wyróżnienia:
Rafał Chudaszek, za zdjęcie pt. „Wyjście smoka”
Krzysztof Firkowski, za zdjęcie pt. „Dlaczego?”
Agnieszka Florczyk, za zdjęcie pt. „Jesień”
Magdalena Majewska, za zdjęcie pt. „Rzeczka wśród pól”
Sławomir Mrozek, za zdjęcie pt. „Udane polowanie”
Marta Stefanik, za zdjęcie bez tytułu