Zaangażowanie naszych wolontariuszy w działania na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich"

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy ze spółek Veolii w Poznaniu sprawiliśmy, że Święta Bożego Narodzenia staną się dla Seniorów bardziej radosne.

Nasi wolontariusze, w sympatycznej i przyjemnej atmosferze współpracy, upiekli prawie 1000 pierników, które zostały zapakowane w paczuszki jako słodki upominek dla Seniorów stowarzyszenia.

Zorganizowaliśmy również zbiórkę żywności dla podopiecznych stowarzyszenia, którzy są w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Dzięki zaangażowaniu w akcję wielu osób zebraliśmy sporo produktów, które 15 grudnia koordynatorka wolontariatu wraz z wolontariuszami Fundacji Veolia Polska, przekazała  Pani Marcie Najdek, pełniącej rolę koordynatora w Stowarzyszeniu „mali bracia Ubogich” w Poznaniu. Paczki żywnościowe trafiły do 11 podopiecznych stowarzyszenia.
18 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne podopiecznych stowarzyszenia. Nasi wolontariusze zgłosili się aby przywieźć Seniorów na wieczerzę i odwieźć ich do domów. W części artystycznej nasze wolontariuszki czytały świąteczną poezję. Następnie Seniorzy otrzymali prezenty, które zawierały m.in. ozdobnie zapakowane pierniki upieczone przez nazych wolontariuszy.

Swoimi wrażeniami z udziału w akcji podzieliła się z nami wolontariuszka Marta Mazurowska: "Piątkowe spotkanie wigilijne stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" było dla mnie niezwykle wzruszającym momentem. Moja obecność na spotkaniu została odebrana bardzo ciepło i serdecznie. Miałam przyjemność spotkać osoby w podeszłym wieku, często bardzo samotne, które pragnęły kontaktu z drugim człowiekiem. Cudownie było móc sprawić im chociaż odrobinę radości.  Mam nadzieję, że Fundacja Veolia Polska nawiąże stałe relacje ze stowarzyszeniem".

W imieniu swoim, jak też koordynatora i podopiecznych Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”

wszystkim osobom, które zaangażowały się w jakikolwiek sposób w realizację akcji wolontaryjnej BARDZO DZIĘKUJEMY!

Razem możemy więcej!