Aktualności
Aktualności
6 listopad 2019

Znany laureatów programu NaprawiaMY z Veolią

Bielsko-Biała, Kraków, Chorzów, Tarnowskie Góry, Lidzbark Warmiński - to w tych miastach powstaną pierwsze kawiarenki naprawcze dzięki udziałowi w programie NaprawiaMY z Veolią. Laureaci, w uznaniu za pomysł na sąsiedzkie miejsce w swoim mieście i ogromne zaangażowanie w stworzenie kawiarenki naprawczej otrzymają środki na jej start i rozwój.

Program NaprawiaMY z Veolią  to nowoczesna formuła wsparcia innowacji społecznych w Polsce. Jego celem jest utworzenie miejsc, w których lokalne społeczności będą mogły naprawiać rzeczy i wymieniać się umiejętnościami. W ramach udziału w programie, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne biorą udział w kilkumiesięcznym cyklu szkoleniowym dla innowatorów społecznych, a na zakończenie otrzymują grant na sfinansowanie kawiarenki naprawczej i jej działań wedlug swojego pomysłu.

 10 finalistów programu z Bielsko-Białej, Krakowa, Chorzowa, Lidzbarka Warmińskiego, Warszawy, Słupcy, Tarnowskich Gór i Radzynia Podlaskiego w ciągu zaledwie kilku miesięcy stworzyli zalążki  kawiarenek naprawczych, w których lokalni liderzy, dzieci, młodzież i seniorzy spotkali się po raz pierwszy, aby porozmawiać o naprawianiu i o tym, jak chcieliby, aby takie miejsce funkcjonowało u nich w mieście.

Image may contain: 3 people

Rowery, meble, sprzęty AGD, lampy, zabawki, kostiumy kąpielowe, papierowe canoe, eko-woreczki na zakupy, wymienialnia ubrań…Pomysłom nie było końca, a efekty współpracy międzysektorowej pozwalają przypuszczać, że miejsca staną się atrakcyjnymi miejscami spotkań dla mieszkańców. 

Po miesiącach wytężonej pracy, Komisja Konkursowa wybrała pięciu finalistów programu, którzy otrzymają dofinansowanie na rozwój swoich pomysłów i stworzenie kawiarenki naprawczej - miejsca aktywności sąsiedzkiej, gdzie mieszkańcy będą mogli za darmo naprawić uszkodzone rzeczy i otrzymać porady ekspertów, jak lepiej dbać o zasoby i produkować mniej odpadów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom programu!
Image may contain: one or more people and text

Więcej na: www.naprawiamyzveolia.pl