Aktualności
Aktualności
7 grudzień 2018

Sportowa Akademia Veolia ma już 10 lat

Znamy już skład kadry jubileuszowej edycji Sportowej Akademii Veolia. W czwartek, 6. grudnia w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, 21 młodych sportowców odebrało nominacje do kadry 10. edycji Sportowej Akademii Veolia (SAV). Gala była także okazją do podsumowania 9. edycji programu i celebrowania sukcesów jej absolwentów. Społeczność SAV liczy już ponad 200 sportowców, odnoszących liczne sukcesy na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Program realizowany jest przez Fundację Veolia Polska od 2017 r.

10. Gala SAV
Program stypendialno-szkoleniowy SAV ma na celu wsparcie młodych zawodników w realizacji ich sportowych marzeń i przybliżenia im zagadnienia dwutorowej kariery sportowej. Eksperci programu dbają o bogate zaplecze merytoryczne z zakresu psychologii, dietetyki, szkoleń medialnych, marketingu sportowego i sponsoringu. Zadaniem kadrowiczów natomiast jest promocja aktywnego trybu życia i przenoszenie sportowych wartości do swoich społeczności lokalnych, m.in. w ramach Treningów z mistrzem, które każdy z nich realizuje w swoich miastach, w szkołach podstawowych.
 
W uroczystości wzięło udział blisko 200 osób. Wśród nich absolwenci wcześniejszych edycji SAV, sportowcy, rodzice, trenerzy, przedstawiciele lokalnych mediów oraz miast partnerskich od lat wspierających program: Warszawy, Łodzi, Poznania, Tarnowskich Gór i Chrzanowa.              
 
Sportowa Akademia Veolia to najdłużej realizowany projekt w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Veolia w Polsce. W czasie blisko 10 lat trwania programu naszą Akademię ukończyło już 185 sportowców. Dzisiaj kolejnych 21 dołączyło do kadry. Jestem dumna i szczęśliwa, że   mogę być jej częścią, kibicować, wspierać i śledzić ich sukcesy na co dzień – mówi Jowita Mytnik – Skała, prezes Fundacji Veolia Polska. – My ze swojej strony, dokładamy wszelkich starań, żeby SAV z roku na rok był bardziej atrakcyjny i zapewniał naszym sportowcom profesjonalne wsparcie tam, gdzie najbardziej go potrzebują – dodaje.

Jak podkreślają absolwenci, udział w SAV to dopiero początek wspólnej drogi. Fundacja Veolia Polska pozostaje w stałym kontakcie ze swoimi absolwentami. – Moja, 8. edycja SAV zakończyła się równo rok temu. Od tego czasu wydałam książkę, wielokrotnie udzielałam wywiadów w radio a nawet w telewizji, czuję, że gdyby nie wsparcie Sportowej Akademii Veolia, nie udałoby mi się tego osiągnąć w tak krótkim czasie i na taką skalę – tłumaczy Julia Dutkiewicz, lekkoatletka, absolwentka SAV. Filip Wypych, Olimpijczyk z Rio de Janeiro, który z Akademią jest związany od 10 lat. W tym roku powrócił w roli mentora i jak sam mówi –  z wielką radością przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie kolegom i koleżankom, dziś nominowanym do kadry SAV.
 
W 9. edycji Sportowej Akademii Veolia uczestniczyło 21 stypendystów reprezentujących 12 dyscyplin sportowych. W zawodach rangi krajowej i międzynarodowej w ciągu roku zdobyli łącznie 36 medali.
 
Nominacje do kadry jubileuszowej, 10. edycji Sportowej Akademii Veolia wręczył prezes zarządu Grupy Veolia w Polsce, Frédéric Faroche.
 
Jesteśmy dziś w wyjątkowym i symbolicznym miejscu. To tutaj do kadry narodowej powoływani są sportowcy, którzy reprezentują Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Jestem zaszczycony, że Veolia może mieć swój udział w ułatwianiu drogi do sukcesu tym ambitnym, utalentowanym młodym ludziom. W tym roku mija 10-lecie programu SAV, a my od dawna wierzymy, że sport jest ważnym elementem rozwoju polskiego społeczeństwa, budującym jego poczucie dumy.   Ja też jestem dumny, że mogę być częścią tak wartościowego projektu, dzięki któremu spełniają się marzenia młodych sportowców. - powiedział prezes Frédéric Faroche.
 
Podczas uroczystości nie zabrakło także gości specjalnych, w tymż Tomasz Majewski, kulomiot, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z 2012 roku, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, oraz Adam Wiercioch, jeden z inspiratorów programu SAV, który jeszcze jako pracownik Veolia łączył karierę szpadzisty z pracą zawodową.
 
Galę poprzedziły warsztaty dla stypendystów, ich rodziców, trenerów i przedstawicieli mediów, prowadzone m.in. przez Tomasza Majewskiego, Dawida Piątkowskiego i stypendystów poprzednich edycji.
 
Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się ponad 100 obiecujących zawodników w wieku 16-18 lat z województw mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz powiatów chrzanowskiego i tarnogórskiego. O tym, kto ostatecznie znalazł się w Kadrze SAV decydowały kapituły konkursowe, w skład których weszły osoby związane zarówno z poszczególnymi miastami jak i przedstawiciele Grupy Veolia w Polsce oraz Fundacji Veolia Polska, a także dziennikarze i kadrowicze 9. edycji SAV.
 
W składzie Kadry tegorocznej edycji Sportowej Akademii Veolia znaleźli się:

Z województwa mazowieckiego: Miłosz Ośko (kolarstwo), Zuzanna Herasimowicz (pływanie), Julia Sereda (taekwondo olimpijskie), Szymon Pytlarczyk (pływanie), Krzysztof Radziszewski (pływanie), Milena Chałupka (wielobój).
Z województwa łódzkiego: Adam Łukomski (biegi – sztafeta), Weronika Kaźmierczak (skok wzwyż), Tatiana Dąbrowska (pływanie), Klaudia Skibiak (pływanie).
Z województwa wielkopolskiego: Albert Warzocha (pływanie), Natalia Nikliborc (taekwondo olimpijskie), Marika Majewska (100m ppł), Julia Czyż (łucznictwo olimpijskie), Bartosz Stephan (taekwondo olimpijskie).
Z powiatu chrzanowskiego: Ela Łoboziak (kajakarstwo), Kacper Bugajski (kajakarstwo), Miłosz Szmytkowski (trampolina, skoki na ścieżce).
Z powiatu tarnogórskiego: Jakub Żmudziński (judo), Klaudia Franaszczuk (tenis stołowy), Julia Tomecka (tenis stołowy).
 
Szczegóły dotyczące programu SAV znajdują się na stronie https://sportowaakademiaveolia.pl oraz na www.facebook.com/SportowaAkademiaVeolii.
 
Grupa Veolia w Polsce od 20 lat jest sprawdzonym partnerem miast i przemysłu w Polsce, oferującym innowacyjne usługi dostosowane do potrzeb klientów, stale rozwijającym swoją działalność na terenie kraju. W tym czasie dla zapewnienia najwyższej jakości usług, ochrony środowiska, Veolia konsekwentnie inwestuje w rozbudowę oraz modernizację swojej infrastruktury produkcyjnej i dystrybucyjnej. Jest jednym z czołowych dostawców usług w zakresie zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej. Zatrudnia około 4300 pracowników. Tworzy i wdraża rozwiązania efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska. Tworzone przez grupę nowe modele biznesowe odpowiadają założeniom gospodarki o obiegu zamkniętym i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju miast i przemysłu. Grupa Veolia w Polsce prowadzi działalność w 83 miastach, w 41 zarządza sieciami ciepłowniczymi. Działa poprzez spółki operacyjne: Veolia Energia Polska (holding), Veolia Energia Warszawa, Veolia Energia Łódź, Veolia Energia Poznań, Veolia term, Veolia Industry Polska, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach oraz ich spółki zależne.www.veolia.pl
 
Fundacja Veolia Polska jest fundacją korporacyjną działającą od 2015 roku. Swoje wsparcie kieruje do społeczności lokalnych na terenie działania spółek grupy Veolia w Polsce. Działalność Fundacji Veolia Polska koncentruje się na wzmacnianiu współpracy międzysektorowej, wspieraniu projektów dedykowanych społecznościom lokalnym i poprawie jakości ich życia w obszarach związanych ze zrównoważonym rozwojem. Realizuje działania na rzecz ochrony środowiska, bioróżnorodności, edukacji ekologicznej i inwestycji społecznych. Fundacja Veolia Polska. Współpraca w dobrym klimacie.  www.fundacja.veolia.pl
 
Sportowa Akademia Veolia to program edukacyjno-stypendialny, kierowany do sportowców
w wieku 16-18 lat. Jego istotą jest wspieranie kadrowiczów w rozwoju dwutorowej kariery sportowej.
W trakcie swojej przygody ze Sportową Akademią Veolia tegoroczni Kadrowicze będą mogli skorzystać
z całego pakietu szkoleń dostępnych on-line, których tematyka zostanie uzależniona również od zapotrzebowania i zainteresowań zawodników. Zajęcia z marketingu sportowego, event managementu czy praktyczne warsztaty z wystąpień publicznych to tylko część zaplanowanych zagadnień. Szkolenia
w formie on-line to jedna z nowości 9. Edycji Sportowej Akademii Veolia, która ma ułatwić młodym sportowcom pogodzenie zajęć z częstymi treningami oraz wyjazdami na zawody czy zgrupowania. Mimo, że program SAV działa w pięciu lokalizacjach, w tym roku szansę na skorzystanie z programu szkoleniowego będą mieli też sportowcy z innych regionów w ramach Otwartych Dni SAV. Dodatkowo, większy nacisk zostanie położony na promocję zdrowego stylu życia oraz wartości sportowych i dobrej energii, którą niesie nowa edycja SAV. W ramach akcji Podaj dalej! kadrowicze będą mieli okazję podzielić się tą energią ze swoją społecznością, angażując młodzież w „Trening z mistrzem”.
 
Kontakt dla mediów:
Agnieszka Kazimierska
Koordynator projektów Fundacji Veolia Polska
Kazimierska.agnieszka@veolia.com, tel.: +48 667 671 852
Media i kwestie operacyjne związane z programem SAV
Ewa Anna Cichocka
Fundacja V4Sport a.cichocka@v4sport.eu, tel.: +48 607 137 372
 
  • Gala 1
  • Gala 2