Ekologiczne zabawy w Przedszkolu Miejskim nr 50 w Łodzi

Wolontariuszka Fundacji przeprowadziła zajęcia z edukacji ekologicznej dla maluszków z Przedszkola Miejskiego nr 50 w Łodzi.

Tematem przewodnim była woda.  Dzieci dowiedziały się jaki jest obieg wody w przyrodzie oraz skąd się bierze woda w kranie. Maluchy wykazały się sporą wiedzą i bardzo chętnie odpowiadały na pytania dotyczące oszczędzania wody. Po krótkiej pogadance przedszkolaki wraz z prowadzącą zajęcia Wolontariuszką Fundacji Veolia Polska przeprowadziły eksperymenty.  Była to dla dzieci nie lada niespodzianka. W pierwszym eksperymencie Pani Agnieszka wytłumaczyła dzieciom na czym polega oczyszczanie wody a dzieci miały za zadanie przefiltrowanie brudnej wody. Drugie doświadczenie dotyczyło eliminowania zapachów – i z tym zadaniem mali ekolodzy świetnie sobie  poradzili.