Aktualności
Aktualności
25 maj 2018

Pierwsze Zielone Podwórko Veolii powstało w Łodzi

21 maja, na terenie Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa, miała miejsce akcja wolontariatu pracowniczego zorganizowana przez Fundację Veolia Polska dla pracowników ze spółek grupy Veolia w Łodzi. Dzięki zaangażowaniu ponad 20 osób powstało pierwsze Zielone Podwórko Veolii. Inicjatywa Fundacji Veolia Polska jest odpowiedzią na ogromną potrzebę dbania o okoliczną zieleń miejską, ale także, a może przede wszystkim, o radość pacjentów łódzkiego hospicjum i osób im najbliższych.

Był to dzień wyjątkowy także ze względu na XIX urodziny Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci - Łupkowa. Nowoczesny budynek dostosowany jest do potrzeb podopiecznych – doskonale wyposażony w sprzęt medyczny i funkcjonalne sale, co miało pierwszorzędne znaczenie dla Janiny Adamczyk, Prezes Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - Łupkowa. Ponieważ nie wystarczyło jednak środków na zagospodarowanie terenu zielonego wokół Hospicjum, akcja wolontariacka zorganizowana przez Fundacją Veolia Polska spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem.
 
Jak podkreślił Dyrektor ds. Komunikacji Veolia Energia Łódź, Robert Warchoł, pracownicy “mimo obowiązków zawodowych znaleźli czas, żeby zostawić tu troszkę potu, troszkę sił, a przede wszystkim dużo serca”. Satysfakcja z niesienia pomocy była ogromna, a cel, jakim było utworzenie przyjemnej, zielonej przestrzeni, pozwalającej pacjentom na korzystanie  z bliskości natury, został osiągnięty.
 
Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy Veolia z Łodzi udało się zasadzić 360 krzewów ozdobnych. Kolorowe berberysy, krzewuszka czerwona i egzotyczne odmiany tawuły japońskiej utworzyły piękne, kolorowe kompozycje. Za kilka tygodni, przy wsparciu Fundacji Veolia Polska, powstaną dodatkowo alejki umożliwiające dzieciom z Hospicjum wyjeżdżanie wózkami inwalidzkimi na teren Zielonego Podwórka.
 
Zielone Podwórko Veolii w Łodzi, to pierwsza tego typu inicjatywa z serii planowanych przez Fundację Veolia Polska, kolejne tego typu akcje o charakterze wolontariackim odbędą się jeszcze w tym roku w Warszawie i Tarnowskim Górach.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z pierszego Zielonego Podwórka Veolii 
 
  • ZPV L1
  • ZPV L2
  • ZPV L3
  • ZPV L4
  • ZPV L5