Aktualności
Aktualności
25 maj 2018

Wolontariusze spółek Grupy Veolia podczas „Biegu Na Tak - Run of Spirit"

W sobotę 12 maja nad poznańskim jeziorem Malta odbyła się jedyna w swoim rodzaju, inkluzyjna impreza sportowa, Bieg Na Tak – Run of Spirit. W organizację Biegu Na Tak zaangażowali się pracownicy ze spółek Grupy Veolia z Poznania.

Pracownicy ze spółek Veolii z Poznania od samego rana pomagali przy obsłudze tras biegowych i przygotowywaniu posiłków. Nie zabrakło też chętnych do uczestniczenia w Run Fun – biegu na dystansie 5km, w którym wystartował Team Veolii. Jeden z pracowników Veolia Centrum Usług Wspólnych dobiegł do mety, jako szesnasty spośród 300 biegaczy biorących udział w Run Fun!

Bieg Na Tak – Run of Spirit jest wydarzeniem, które cieszy się stale rosnącą popularnością, o czym świadczy choćby tegoroczna liczba zawodników, jaka wzięła udział we wszystkich biegach – 1300 osób. Co roku, tego wyjątkowego dnia nad Maltą gromadzą się nie tylko poznaniacy, a także mieszkańcy odległych województw czy zawodnicy z zagranicy. Oprócz ducha sportu, który integruje społeczeństwo z  osobami  z niepełnosprawnościami, Bieg Na Tak pokazuje jak wiele tych osób jest wśród nas, a przede wszystkim – jak wiele mogą.
Niezmiernie cieszy nas fakt, że i pogoda tego dnia była piękna i słoneczna, dzięki czemu nie tylko biegaczy, a także kibicujących było więcej. To był piękny, sportowy i rodzinny dzień, który spędziliśmy wszyscy razem, tworząc wizję społeczeństwa, które nikogo nie wyklucza.
 
  • bieg1
  • bieg2