Spotkanie z uczestnikami projektu "Zamknij obieg – otwórz możliwości"

Uff... piątek, 1 marca był dla nas bardzo pracowitym dniem – jako Fundacja Veolia Polska wspólnie z Fundacją Zwolnieni z teorii spotkaliśmy się z uczestnikami projektu "Zamknij obieg – otwórz możliwości".

Naszymi gośćmi byli uczniowie liceów ogólnokształcących – autorzy innowacyjnych programów społecznych z dziedziny gospodarki obiegu zamkniętego, którzy:

• realizują projekty z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego,
  • promują ideę zero waste, edukują o odpowiedzialnym gospodarowaniu odpadami, uczą, jak mądrze kupować w second-handach i zachęcają do dawania przedmiotom drugiego życia,
  • razem ze swoimi zespołami tworzą aplikacje, prowadzą warsztaty, działają w mediach społecznościowych.

Na nasze warsztaty przyjechało ponad 50 uczestników z całej Polski, a szkolenie poprowadzili eksperci:

• Jak być innowacyjnym? – Joanna Koper z działu Innowacji Veolia Energia Polska
  • Realizacja projektów społecznych – Oliwia Wyrzykowska z Fundacji Zwolnienie z teorii
  • Gospodarka Obiegu Zamkniętego - Andrzej Piotrkowski i Bartosz Jankowski
  • Bioróżnorodność – Anna Grabowska Szaniec Veolia Energia Poznań
  • Moda w obiegu zamkniętym – Katarzyna Wągrowska z Ograniczam się / Po-Dzielnia.

Było naprawdę inspirująco!