Razem możemy więcej

Wolontariat pracowniczy  w Grupie Veolia to przede wszystkim oddolne inicjatywy pracowników, które dają ogromną radość z niesienia pomocy i satysfakcję z dokonywania pozytywnych zmian w swoim otoczeniu. To możliwość dzielenia się swoją pasją oraz chęć zarażenia nią innych.

Fundacja wspiera zaangażowanie społeczne pracowników Grupy Veolia w ramach programu "Razem możemy więcej", który umożliwia otrzymanie grantu na realizację własnego pomysłu na wolontariat. Więcej o Programie w  Regulaminie.

Kartki świąteczne są częścią bożonarodzeniowego rytuału i znakiem, że ktoś o nas pamięta. Wolontariusze Veolii, angażując do współpracy swoich znajomych i rodziny, przygotowali dla podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, świąteczne kartki oraz drobne upominki, które okazały się być dla samotnych seniorów ogromnie miłą i wzruszającą wigilijną niespodzianką.
Z myślą o dzieciach i ich potrzebach Domu dla Matek z Dziećmi w Brwinowie „Nazaret”, zapewniającym schronienie i wsparcie matkom z dziećmi i kobietom w ciąży, które w pewnym momencie swojego życia stały się bezdomne, wolontariusze Veolii uszyli dla każdego z podopiecznych ładne, wygodne i zdrowe poduszki.
Na terenie Elektrociepłowni Karolin w Poznaniu zadomowiły się dzikie koty. Grupa wolonatriuszy postanowiła zaopiekować się zwierzętami, nie tylko dbając o zbilansowaną i zdrową kocią dietę, ale również organizując cykliczne wizyty u weterynarza.
Z okazji Mikołajek grupa wolontariuszy z Łodzi odwiedziła pacjentów szpitalnego oddziału geriatrycznego ze świąteczna kolacją. Wcześniejsze wspólne gotowanie i własnoręczne przygotowane pierogów i pierników sprawiło wolontariuszom niemniej radości, niż mikołajkowa niespodzianka pacjentom, w większości osobom samotnym.
W ramach wolontariatu pracowniczego nasza kadra managerska, uczestnicząca w programie rozwoju kompetencji #PowerLead, podjęła się wyzwania renowacji 30 szpitalnych szafek. Dzięki ich zaangażowaniu sala najmłodszych pacjentów Szpitala Powiatowego w Chrzanowie zyskała moc tęczowych kolorów.